English

ISPANIJA

 

Folkloro grupė ALTO ARAGÓN

Vadovas Jose Mari Palacio

Folkloro grupę „Alto Aragón“ Chakoje 1975 m. įkūrė vietiniu folkloru susidomėję žmonės. Šiuo metu grupę sudaro 75 nariai, kaip ir pradžioje, vis dar veikiantys savarankiškai, nepriklausantys jokiai institucijai. Didžiausią grupės repertuaro dalį sudaro Aukštutinių Pirėnų Aragono slėnių folkloras – daugiau nei 100 kūrinių. Aragoniečių folkloras yra itin išraiškingas ir atspindi kiekvieno slėnio gyventojų tapatybę.

Grupei ypač svarbus autentiškumas ir pagarba tradicijoms: „Mūsų folkloras yra įvairus ir gyvas, nes iki šiol perduodamas iš kartos į kartą. Renkame ir interpretuojame instrumentinę muziką, šokius bolero, valsus, albadas, mazurkas, kalėdines ir kitas tradicines dainas. Nuo pat veiklos pradžios lankydavome Pirėnų kaimų senolius, mokėmės iš jų. Mes detaliai tiriame kiekvieną šokį, muzikos kūrinį, šokimo būdą, kostiumą, dainos žodžius ir kitas tradicijas. Visa tai, laikydamiesi tradicijų, pristatome mūsų pasirodymuose, vilkėdami kostiumais ir grodami įvairiems regionams būdingais instrumentais“.

„Alto Aragón“ muzikantai groja gitaromis, mandolinomis, ūdais, akordeonais, dūdmaišiais, fleitomis, būgnais, kastanjetėmis, tambūrinais, šaukštais ir daugeliu kitų instrumentų.

Grupė yra išleidusi keturias kompaktines plokšteles, įrašo dainas Ispanijos ir užsienio šalių radijo stotims bei televizijos kanalams, dalyvauja folkloro konferencijose, festivaliuose Europoje, Amerikoje, Afrikoje ir Azijoje, laimi įvairius garbės apdovanojimus.