English

Liepos 6-ąją – Lietuvos valstybės  (Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną – festivalio „Baltica“ dalyviai švęs pasklidę po Lietuvą. Į Birštoną keliaus svečiai iš Japonijos, į Širvintų rajoną – graikai ir ukrainiečiai, Panevėžio rajone lankysis Pietų Korėjos atlikėjai, o Lietuvos liaudies buities muziejus pasitiks lenkus.

O štai mūsų artimiausi kaimynai ir bičiuliai Latvijos bei Estijos kolektyvai keliaus į Molėtų rajoną, kur nuo vidurdienio prie Alaušo ežero linksminsis su Balninkų bendruomene, o vakare Dubingių piliavietėje dalyvaus didžiulėje iškilmingoje šventinėje programoje.

12 val. čia vyks Tautinio kostiumo konkurso „Išausta tapatybė“ baigiamasis turas, 18 val. į Dubingių bažnyčią pakvies Aukštaitijos regiono sutartinių šventės „Sutarjėla“ koncertas, 20 val. prasidės renginys pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį, o 21 val. su visa Lietuva drauge giedosime „Tautišką giesmę“. Tuomet pasirodys festivalio „Baltica“ svečiai ir 21.45 val. renginius vainikuos Tautinio kostiumo metams skirtas koncertas „Išausta tapatybė“, kuriame dalyvaus specialią kompoziciją tai progai sukūręs Dainius Pulauskas su grupe, Veronika Povilionienė, Kotryna Juodzevičiūtė, sutartinių giedotojų grupė „Trys keturiose“, „Sutarjėlos“ dalyviai ir kiti atlikėjai.

Renginį tiesiogiai transliuos LRT Televizija.

Tikimės, kad ir Jūs pasuksite ratus į Dubingius. Iki!